Procedura komunikowania się w języku migowym

Informacja o zakresie działalności

Dzienny Dom „Senior-WIGOR” jest placówką pobytu dziennego, funkcjonującą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 . Oferta Domu skierowana jest do osób, które ukończyły 60 lat, są samotne, nieaktywne zawodowe oraz są mieszkańcami powiatu bocheńskiego. Dom oferuje usługi socjalne, ciepły posiłek raz dziennie, transport z i do domu oraz usługi rehabilitacyjne, zajęcia terapeutyczne i edukacyjne. Celem jest zapewnienie wsparcia Seniorom samotnym oraz niesamodzielnym, przeciwdziałanie izolacji i marginalizacji osób niepełnosprawnych, stworzenie warunków sprzyjających samorealizacji.
Wnioski rekrutacyjne należy składać w Dziennym Domu „Senior – Wigor” ul. Karolina 14D. Wnioski dostępne są w siedzibie domu oraz na stronie BIP. Na miejscu udzielamy również wszelkich informacji dotyczących zasad przyjęcia i pobytu.

Procedura komunikowania się w języku migowym

Obsługa Osób Niesłyszących i Słabosłyszących przez tłumacza języka migowego:
Osoba niesłysząca, mająca trudności w komunikowaniu się przy załatwianiu spraw w Dziennym Domu Seniora WIGOR w Bochni może korzystać z pomocy tłumacza języka migowego. Jeżeli Osoba Niesłysząca chce załatwić sprawę, to musi zgłosić ten fakt co najmniej 3 dni robocze przed wizytą. Zgłoszenia można dokonać:
1) e-mailem na adres: ddomsenior-wigorbochnia@wp.pl
2) poprzez złożenie wniosku bezpośrednio w budynku Dziennego Domu "Senior - WIGOR" w Bochni, ul. Karolina 14D, 32-700 Bochnia.
Wniosek powinien zawierać:
1) imię i nazwisko Osoby Niesłyszącej
2) adres
3) określenie rodzaju sprawy
4) sposób kontaktowania się
5) wskazanie proponowanego terminu wizyty (dzień i godzina).
Tłumacz będzie tłumaczył rozmowę między Osobą Niesłyszącą a pracownikiem i rozmowa będzie prowadzona na miejscu.
Pomoc tłumacza jest bezpłatna i jest możliwa od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00.
Osoby Niesłyszące mogą także skorzystać z pomocy osób towarzyszących. Ta osoba musi mieć ukończone 16 lat. Osoba, która przychodzi z Osobą Niesłyszącą nie musi być kwalifikowanym tłumaczem języka migowego.
Czasami załatwiamy sprawy, które są chronione tajemnicą i wtedy musimy skorzystać z pomocy tłumacza kwalifikowanego.