Świadomy Senior- Bezpieczny Senior - wykład

Nieodpłatna pomoc prawna dla seniorów
na sali kinowej kobieta prowadząca wykład trzyma mikrofon w ręce i przemawia do uczestników spotkania. w Tle duży ekran z prezentacją

Nasi Seniorzy w ubiegłym tygodniu uczestniczyli w wykładzie pt. „Świadomy Senior – Bezpieczny Senior”.  Wykład wygłoszono w ramach realizacji projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej. Powiat Bocheński zlecił realizację projektu Stowarzyszeniu Sursum Corda.

Informacje przedstawiono w sposób klarowny i przystępny. Prelekcja dotyczyła tematów szczególnie istotnych dla seniorów, m. in. podjęcie pracy na emeryturze/rencie, zawieranie umów przez telefon, zakupy na pokazach, darowizny, umowa dożywocia, przywileje w życiu codziennym takie jak: dodatki, ulgi, bezpłatne leki itp.

Dzięki uczestnictwu w wykładzie seniorzy otrzymali wiele przydatnych porad i wskazówek.

seniorzy_siedza_na_widowni_i_sluchaja_wykladu.jpg